dr Zbigniew Pinkalski

dr Zbigniew Pinkalski

Radca Prawny Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie mediów i reklamy, prawie farmaceutycznym, a także w prawie sportowym i prawie konkurencji, ze szczególnym uwzględnieniem prawnej ochrony informacji i know – how. Obsługuje postępowania sądowe m.in. dla wiodących przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej, chemicznej i kosmetycznej, w tym wygrane spory przed Sądem Najwyższym.
Autor monografii pt. „Prawna ochrona formatów telewizyjnych” (wyróżnionej nagrodą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla najlepszej książki roku dotyczącej rynku mediów elektronicznych) oraz licznych publikacji zarówno w prasie branżowej, blogosferze, jak i w prestiżowych czasopismach naukowych m.in. na temat tzw. ambush marketingu, zakresu ochrony prawnoautorskiej, zarządzania marką, ochrony know – how, prawa reklamy i promocji oraz prawa prasowego.
Absolwent WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktor nauk prawnych – doktorat obronił w 2014 roku na UJ, a rozprawa doktorska została wyróżniona nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Prelegent na seminariach i konferencjach związanych z wyżej wymienionymi dziedzinami. Wykładowca na studiach podyplomowych „E-marketing” prowadzonych przez Uczelnię Łazarskiego.
Laureat plebiscytu Gazety Prawnej „Rising Stars – prawnicy liderzy jutra” (edycja 2016, miejsce 5 w rankingu).